Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg Film Kaplı Tablet-KT

KULLANMA TALİMATI

APİREKS COLD & FLU 200mg/30mg film kaplı tablet

Ağızdan alınır.

Etkin madde: Her bir tablet 200 mg ibuprofen ve 30 mg psödoefedrin hidroklorür içerir.

Yardımcı maddeler:    Laktoz monohidrat, mısır nişastası, prejelatinize nişasta, hidroksipropil metil selüloz, kroskarmeloz sodyum, kolloidal silikon dioksit, magnezyum stearat, polivinil alkol hidrolize part., makrogol (PEG) toz, talk, titanyum dioksit, kinolin sarısı alüminyum Lake, FD&C Sarı #6 (El 10), sarı demir oksit, FD&C Mavi #2

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.

Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.

• Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Bu kullanma talimatında:

1. APİREKS COLD & FLU nedir ve ne için kullanılır?

2. APİREKS COLD & FLU’yu kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

3. APİREKS COLD & FLU nasıl kullanılır?

4. Olası yan etkiler nelerdir?

5. APİREKS COLD & FLU’nun saklanması

Başlıkları yer almaktadır.

1. APİREKS COLD & FLU nedir ve niçin kullandır?

APİREKS COLD & FLU, 10, 24 ve 30 tabletlik blister ambalajlarda sunulan bir ilaçtır. APİREKS COLD & FLU, etkin madde olarak ibuprofen ve pseudoefedrin içerir.

APİREKS COLD & FLU’nun etkin maddesi olan ibuprofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid antiinflamatuar bir ilaçtır. Pseudoefedrin burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) oluşan dolgunluğu gidermeye yarayan dekonjestan(TÖ: dekonjestan (burun tıkanıklığını gideren) / İNG:decongestant) bir ilaçtır.

APİREKS COLD & FLU, ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici etkileri sayesinde, başlıca, aşağıda belirtilen durumların tedavi edilmesi için kullanılır:

• Grip, soğuk algınlığı ve sinüzit seyrinde gözlenen burun tıkanıklığı, baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları ve diğer ağrılar

2. APİREKS COLD & FLU’yu kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler APİREKS COLD & FLU’yu aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

Kalp damar sistemi ile ilgili riskler

-NSAlî’ler ölümcül olabilecek trombotik (pıhtılaşma ile ilgili) olaylar, kalp krizi ve inme riskinde artışa neden olabilir. Bu risk kullanım süresine bağlı olarak artabilir.

Kalp-damar hastalığı olan veya kalp damar hastalığı risk faktörlerini taşıyan hastalarda risk daha yüksek olabilir.

- APİREKS COLD & FLU koroner arter(TÖ: arter (atardamar) / İNG:artery) bypass cerrahisi öncesi ağrı tedavisinde kullanılmamalıdır.

Sindirim sistemi ile ilgili riskler

- NSAİİ’ler kanama, yara oluşması, mide veya bağırsak delinmesi gibi ölümcül olabilecek ciddi istenmeyen etkilere yol açarlar. Bu istenmeyen etkiler herhangi bir zamanda, önceden uyarıcı bir belirti vererek veya vermeyerek ortaya çıkabilirler.

Yaşlı hastalar ciddi olan bu etkiler bakımından daha yüksek risk altındadır._

Eğer;

• APİREKS COLD & FLU’nun içerdiği herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığınız varsa,

• Şiddetli karaciğer hastalığınız varsa,

İlacın detayları (sayfa): 1 2 3 4 5 6 7 8

İbuprofen+Psödoefedrin hidroklorür etkin madde içeren ilaçlar

Kısa Ürün Bilgileri
Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg Film Kaplı Tablet-KÜB
Coldfen Likit Kapsül KÜB

Kullanım Talimatları
DROFLU COLD TABLET KT
Apireks Cold&Flu 200 mg/30 mg Film Kaplı Tablet-KT
Coldfen Likit Kapsül KT

One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz gizli tutulacak.